به وبلاگ آموزش های آندروید و تلگرام خوش آمدید 💕

مرجع آموزش های تلفن همراه، تلگرام و دیگر مسنجر ها....

به وبلاگ آموزش های آندروید و تلگرام خوش آمدید 💕

مرجع آموزش های تلفن همراه، تلگرام و دیگر مسنجر ها....

مطلبی در مورد هک تلگرام

پنجشنبه, ۲۹ بهمن ۱۳۹۴، ۰۷:۳۸ ب.ظ
مدتی است برخی سایت‌های داخلی مدعی کشف روش هک کردن تلگرام شده‌اند و با دریافت مبالغی آن را در اختیار افراد می‌گذارند اما آیا هک تلگرام دیگران شدنی است‌؟
 از مدت زمانی که نرم‌افزار تلگرام پا به عرصه فناوری گذاشته است توانسته به بالاترین سطح محبوبیت و با بیشترین تعداد کاربر در جهان دست یابد این در حالی است که تاکنون هیچ هکر جهانی معروفی نتوانسته به کدهای تعریف شده در این برنامه و سرورهای اطلاعاتی آن رسوخ کند.
اما مدتی است که در سایت‌های ایرانی تبلیغی مبنی بر هک تلگرام دیگران قرار گرفته است و تبلیغ‌کنندگان مدعی شده‌اند روش هک کردن تلگرام را در اختیا دارند و با دریافت مبالغی آن را در اختیار افراد می‌گذارند. حال این تبلیغات موجب نگرانی کاربران نسبت به احتمال سرقت اطلاعات شخصی و هک شدن این نرم‌افزار شده است.
در تبلیغ‌های هک تلگرام آمده است می‌توان با خرید نرم‌افزار هک به صورت مخفیانه و بدون آنکه فرد دارنده تلگرام متوجه شود، در چهار دقیقه و به صورت صد در‌صد تضمینی پیام‌های دریافتی و ارسالی وی را مشاهده کرد. در این بین اگر شخصی به دوست یا همسرش شک دارد یا می‌خواهد بر فعالیت فرزند خود در این برنامه مدیریت و نظارت بیشتری داشته باشد، از مشتریان این نرم‌افزار است.

این نگرانی‌ها در حالی وجود دارد که طراحان این نرم‌افزار پیام‌رسان به امنیت آن می‌نازند و ادعا می‌کنند که پیام‌های ارسالی با آن به هیچ عنوان قابل رصد، شنود، کنترل محتوا و فیلترینگ هوشمند نیست و حتی جایزه‌ای 300 دلاری هم برای هک آن در نظر گرفته شده است.
اما واقعاً این سایت‌ها و ادعای آنها تا چه اندازه صحت دارد؟ و اگر چنین ادعایی درست باشد، آیا امکان سوء‌استفاده برخی افراد از اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران تلگرام وجود ندارد؟
برخلاف این ادعای تبلیغی، هک تلگرام افراد بدون آنکه نرم‌افزار هک در گوشی سایرین نصب نشود شدنی نیست اما مشکل اینجاست که فرد هک شده نرم‌افزار هک تلگرام را روی گوشی خود نمی‌بیند و می‌توان نرم‌افزار هک را روی گوشی فرد هک شده مخفی کرد.
تلگرام از پروتکل رمز شده برای تبادل اطلاعات استفاده می‌کند که به هیچ وجه نمی‌شود رمزگشایی‌اش کرد (حداقل در مدت یکسال با تکنولوژی امروزی. بعد از این مدت هم کلید‌ها تغییر می‌کنند.)
اما روش مورد ادعای هکران تلگرام فقط در حالتی می‌تواند جواب دهد که یک نرم‌افزار جاسوسی به هر طریقی روی گوشی فرد نصب شود چون تلگرام هم مانند وایبر برای افزایش سرعت روی دستگاه شما برای مشاهده پیغام‌های دریافتی و ارسالی، یک نسخه را روی موبایل نگهداری می‌کند.